FactOrEasy®

Umí se Vaši současní i budoucí manažeři rozhodovat a riskovat? Změřte a vyhodnoťte!

Unikátní analýza kompetencí strategického řízení, myšlení a rozhodování manažerů formou online simulační hry.
Vyvinuto ČZU v Praze, testováno na projektech MgC. Software FactOrEasy byl vytvořen s finanční podporou TA ČR.

Registrovaná
ochranná
známka

Václav Švec

Václav Švec


Co se dozvíte 7.6. ve vystoupení ČZU?

Objevíte manažerskou simulaci výrobního podniku FactOrEasy®, která byla vyvinuta na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. FactOrEasy® je jako simulace unikátní jedinečnými podmínkami trhu, výroby, nákupu i prodeje. Konkurenty hráčům tvoří umělá inteligence v podobě neuronových sítí. Simulaci lze proto využít jako určitý test schopnosti hráče vypořádat se s novým, nečekaným prostředí, schopnost rozhodovat se nebo i riskovat. Při prezentaci uvidíte různé možnosti přístupů vypořádání se se změnou, které autoři získali při práci se simulací, studenty ČZU v Praze a manažery různých společností.

Václave, Jak Vy vnímáte změny ve společnostech a jejich význam?

„Tam, kde není změna, není život. Proto změny vidím jako určitou konstantu a nutnost pro další etapy vývoje společnosti a celého světa. Zjednodušenou znalostí ze strategického managementu je rozděluji na příležitosti nebo ohrožení a podle toho s nimi pracuji.“

Co je podle Vás zásadní při práci se změnou?

„Při práci se změnami je důležité být flexibilní! Pracovat s prioritami. A z hlediska práce se změnami, které se dotýkají osobně vás, je důležité dodržet princip – řešte jen to, co umíte ovlivnit.“

Václav Švec (ČZU – Laboratoř pro výzkum lidského chování) působí jako odborný asistent na katedře řízení Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze. Také vede Centrum inovací a transferu technologií PEF ČZU v Praze, je členem Licenční rady ČZU v Praze a výběrové komise univerzitního podnikatelského inkubátoru ČZU v Praze Point One.

Život vnímá jako zábavnou hru, ve které lze hrát různé role, získávat i ztrácet, a vždy se musí dohrát až do konce. Svůj pohled na svět se snaží předávat tvorbou vzdělávacích a rozvojových her, které zlepšují uvědomění a dovednosti účastníků. Při hrách působí jako kouč, mentor, facilitátor nebo provokatér.

Toto a mnoho dalších zajímavých a aktuálních témat naleznete na Business meetingu Časy se mění aneb zvládání změny